Apple MacBook Pro 16 Retina

Touch Bar MVVJ2 Space Gray (2,6 GHz Core i7, 16GB, 512GB, Radeon Pro 5300M).MacBook pro 16 ” był bardzo fajną aktualizacją linii laptopów Apple.

Po raz pierwszy od kilku lat przeprojektowano ogromną liczbę niuansów, dzięki czemu 16-calowy model przewyższa poprzednie 15-calowe nie tylko pod względem wydajności i wielkości wyświetlacza, ale także we wszystkich szczegółach, laptop przeprojektował Mikrofony i głośniki, system chłodzenia i oczywiście przysłowiową klawiaturę.

Ponadto Apple przesunął nacisk na ergonomię i wydajność, nieznacznie poświęcając wymiary. Teraz MacBook Pro to profesjonalne rozwiązanie dla tych, którzy chcą uzyskać doskonałe narzędzie do pracy z unikalnymi możliwościami, które jest gotowe do pracy zawsze i wszędzie i wytrzyma do 11 godzin na jednym ładowaniu.

Najważniejszą innowacją jest oczywiście ekran.

W rzeczywistości jego przekątna nie wzrosła tak znacząco, ponieważ ekran nie zwiększył się o 1 cal, ale o 0,6″ (15,4 vs 16). O wiele ważniejsza jest jakość nowej matrycy. Proporcjonalnie do nowej przekątnej wzrosła i rozdzielczość, która jest 3072 x 1920 pikseli lub 226 PPI. Ekran jest wykonany w technologii IPS i charakteryzuje się imponującą jasnością 500 nitów. Obsługuje technologię gamma P3 i True Tone.

Nawet tak wysokiej jakości wyświetlacz może nie wystarczyć do pewnych zadań, takich jak montowanie wideo 4K w rzeczywistym rozmiarze. Na ratunek przychodzi nowa, potężna Grafika Radeon z serii 5000M, umożliwiająca podłączenie dwóch monitorów Apple XDR Display 6K lub jeszcze więcej wyświetlaczy o skromniejszej rozdzielczości.

Nowa grafika zapewnia nie tylko kompatybilność z lepszymi monitorami, ale także znacznie zwiększa ogólną wydajność laptopa w porównaniu z poprzednikami.

Wydajność procesora wideo bardzo poważnie wzrosła w porównaniu z Radeon Pro 5xx, jednostki obliczeniowe 24 czekają, aż zadania będą pasować do takiej wydajności. MacBook pro 16 ” można nawet nazwać grą.

Karta graficzna jest również godna uwagi wysokiej przepustowości magistrali, poziom topowych systemów stacjonarnych, a także duża ilość pamięci wideo.

Procesory Intel Core i7 i i9 9. generacji są gotowe do wykonania każdego zadania, teraz najlepsze rozwiązania Intela są dostępne nawet w podstawowych modelach. Apple również zwiększyło domyślną ilość dysków SSD, aw zaawansowanych konfiguracjach można nie tylko uzyskać do 8 TB szybkiej pamięci masowej, ale także zainstalować do 64 GB PAMIĘCI RAM.

Kiedy praca przynosi przyjemność-wynik i produktywność po prostu nie mogą się poprawić. W przypadku MacBooka Pro 16 ” Apple skoncentrowało się na tych drobiazgach, z których składa się komfort. W laptopie zainstalowano system dźwięku przestrzennego z 6 głośników, z których dwa to głośniki niskotonowe. Znaczne zmniejszenie wibracji nie tylko wpływa na komfort pracy przy laptopie, ale także na jakość dźwięku: dźwięk wydaje się rozproszony w pomieszczeniu i nie powoduje dyskomfortu podczas odtwarzania zbyt wysokich i zbyt niskich częstotliwości przy maksymalnej głośności.

Teraz jest całkiem możliwe, aby obejść się bez oddzielnej akustyki. System trzech mikrofonów z kolei skutecznie odcina obcych dźwięków podczas nagrywania, rozmów wideo i korzystania z Siri.

Klawiatura, wielokrotnie krytykowana, została znacznie przeprojektowana.

Nowy mechanizm stał się bardziej niezawodny i wygodny, a także otrzymał większość „pośrednich” ulepszeń, do których Apple skorzystało od 2016 do 2019 roku. Zmiany dotyczyły również położenia elementów. Blok strzałek stał się wygodniejszy, a pasek dotykowy Touch Bar, lekko ugryzł się w rozmiar, ale fizyczny klawisz Escape powrócił do lewego górnego rogu. MacBook pro 16 ” jest wyposażony w czytnik linii papilarnych Touch ID-hasła nie mogą być zapamiętane, a płacenie za zakupy online jest niezwykle wygodne.

Laptop otrzymał cztery porty Thunderbolt 3, połączone z USB Typu C, a także gniazdo mini jack 3,5 mm. nieznacznie powiększone wymiary MacBooka Pro zostały wykorzystane przez Apple racjonalnie-komputer otrzymał zaktualizowany, bardziej wydajny system chłodzenia i baterię 100 W/H.

Układ T2 firmy Apple zapewnia zwiększone bezpieczeństwo sprzętowe, a w połączeniu z ulepszeniami macOS Catalina, ochronę MacBook Pro można bezpiecznie nazwać najpoważniejszą z tych, które można znaleźć w laptopach od razu, „po wyjęciu z pudełka”.

Nie jest zbędne, aby pamiętać i wygoda pracy na komputerze Mac, chociaż ten ostatni nie wymaga przedstawienia.

Duży wbudowany gładzik, który stał się już wizytówką MacBooka, pozwala rozwiązywać złożone zadania na MacBooku Pro tak wygodnie i łatwo, jak wykonywanie drobnych codziennych zadań na iPhonie, a pasek dotykowy Touch Bar doskonale uzupełnia interfejs systemu.

Usługi w chmurze Apple i Ścisła integracja Watch OS, macOS, iOS, a także iPad OS pozwalają uzyskać jak najwięcej z każdego urządzenia w połączeniu z innymi i zapomnieć transferu danych ręcznie.

Posted in Gry